Trójmiejskie nieruchomości są od lat jednym z najchętniej wybieranych sposobów na lokowanie pieniędzy przez inwestorów. Wpływ na to ma różnorodny charakter Trójmiasta, atrakcyjne położenie, akademicki i biznesowy potencjał miasta oraz stale rozwijająca się turystka. W jakie nieruchomości i w jakiej części Trójmiasta warto zainwestować pieniądze?

N

Nieruchomości cieszące się największym zainteresowaniem w Trójmieście

Największym zainteresowaniem inwestorów cieszą się lokalizacje położone blisko morza i Gdańskiej Starówki. Kupno mieszkania w takim miejscu pozwala nie tylko na najem długoterminowy ale także na najem okazjonalny dla turystów który generuje dużo większe zyski w krótkim odstępie czasu. Dla klientów z nieco mniejszym portfelem ciekawą alternatywą okazują się dużo tańsze mieszkania położone blisko dużych centrów handlowych oraz obwodnicy które są doskonale skomunikowane z większością miejsc w trójmieście. Bogate zaplecze handlowo-usługowe, dobra komunikacja oraz spokojny klimat tych miejsc powoduje że inwestycja w takie nieruchomości jest równie a nie kiedy nawet bardziej opłacalna niż inwestowanie dużego kapitału bliżej centrum miasta.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

Inwestycja w nieruchomości w porównaniu do innych form lokowania pieniędzy charakteryzuje się stosunkowo niską zmiennością cen. Nieruchomość jest dobrą lokatą kapitału, przy czym, decydując się na wynajem mamy szansę na pomnożenie tego kapitału. Popyt kształtuje podaż. Prognozy ekspertów pokazują że rynek nieruchomości i wynajmu w Polsce zmienia się dynamicznie i z roku na rok ilość wynajętych mieszkań rośnie. Jest to trend który doprowadził do sytuacji gdzie w krajach zachodniej Europy współczynnik ten wynosi ok 30-40%. 

N

Rynek nieruchomości inwestycyjnych w Trójmieście

Rynek nieruchomości w Trójmieście pokazuje, że każde miasto (Gdańsk, Sopot, Gdynia) ma swoją specyfikę natomiast wspólnym mianownikiem jest atrakcyjność inwestycyjna. Jeszcze kilka lat temu najpopularniejszym inwestycyjnie miastem był Sopot. Charakter kurortu latem oraz miasteczka akademickiego poza sezonem sprawiał że wielu potencjalnych kupców decydowało się właśnie na te miejsce.

Jednak w ostatnich latach atrakcyjność Gdańska bardzo wzrosła. Powstało tu ogromne centrum biznesowe, kilka dużych galerii handlowych oraz sporo nowoczesnych, dobrze zlokalizowanych osiedli. Modna stała się też Wyspa Spichrzów i Stare Miasto które z roku na rok przyciąga coraz to większe rzesze turystów z zagranicy którzy przyjeżdżają szukając nie tylko odpoczynku na plaży ale również tanich usług medycznych, dobrej rozrywki i coraz częściej również pracy i miejsca do zamieszkania. Nie można zapomnieć, że Gdańsk jest również dużym ośrodkiem akademickim przyciągającym studentów z całego pomorza i nie tylko. Dobra oferta edukacyjna oraz stale polepszające się warunki do życia powodują że coraz bardziej wybredni studenci są gotowi płacić więcej za wynajem.

Bez zmian nie pozostaje także centrum Gdyni oraz dzielnice takie jak Orłowo i Redłowo które wzbogaciły się o nowe miejsca biurowe oraz kilka prestiżowych osiedli które cieszą się dużym zainteresowaniem zamożniejszych klientów inwestycyjnych.